منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید

بازدید دکتر آخوندی مقام عالی وزارت راه و شهر سازی از شهر جدید امیرکبیر

روز پنج شنبه پنجم شهریور ماه همزمان با گرامیداشت هفته دولت دکتر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر یک روزه خود به استان مرکزی به منظور افتتاح پروژه های راه و شهرسازی استان، از شهر جدید امیرکبیر بازدید کرد. در این بازدید استناندار مرکزی مهندس زمانی قمی ، مهندس طاهر خانی عضو هیات مدیره و معاون مسکن و شهر سازی شرکت عمران مادر تخصصی شهرهای جدید ، مهندس زندیه وکیلی معاون هماهنگی امور استانداری و مهندس نصر ا… نژاد مدیر کل راه و شهرسازی استان حضور داشتند.
دکتر آخوندی در این بازدید با تاکید بر حمل و نقل حومه ای و اهمیت آن گفت : به منظور رفاه حال شهروندان و تسهیل رفت و آمد ساکنان این شهر و ارتباط با اراک و استان ، با توجه به عبور شبکه سراسری راه آهن تهران – جنوب از حریم شهر جدید امیرکبیر همزمان با ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر شرکت عمران نسبت به احداث ایستگاه راه آهن در شهر جدید امیرکبیر اقدام کند.
علاوه بر این وزیر راه و شهرسازی بر تشکیل صندوق زمین و ساختمان برای نخستین بار در این شهر جدید تاکید کرد و از طاهر خانی عضو هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید خواست تا با مشارکت بانک مسکن برای احداث حدود ۲۰۰۰ واحد ، صندوق زمین و ساختمان راه اندازی گردد.
وی هدف از تاسیس صندوق زمین و ساختمان را رونق ساخت و ساز در شهر جدید امیرکبیر و ایجاد بستر لازم برای ورود بخش خصوصی دانست.
در جریان این بازدید مهندس غفوری مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر ضمن ارائه گزارش از روند عملیات اجرایی ، آماده سازی و ساخت و ساز پروژه ۱۱۳۱ واحدی مسکن مهر ویلایی شهر جدید امیرکبیر با اشاره به امکانات رو بنایی احداث شده در طی یکسال گذشته همچون احداث مدرسه ، مسجد محله ای ، کلانتری ، درمانگاه ، پارک محله ای ، توسعه فضای سبز به مساحت ۲۴ هکتار ، احداث بازار ایرانی اسلامی اعلام داشت در صورت اجرای تاسیسات زیر بنایی همچون تامین آب شرب سالم ، برق و گاز واحدهای مسکن مهر تا پایان سال جاری آماده افتتاح خواهد شد.
شهر جدید امیرکبیر مطابق مصوبه شورای عالی شهرسازی ایران و طرح جامع مصوب با ۱۶۰۰ هکتار محدوده قانونی برای جمعیت پذیری صد هزار نفر طراحی و برنامه ریزی شده و در حال حاضر در این شهر ۱۱۳۱ واحد مسکن مهر ویلایی تک واحدی در قطعات زمین حدود ۳۰۰ متر مربع و زیر بنای حدود ۱۰۰ متر مربع در قالب تفاهم نامه سه جانبه و با پیشرفت فیزیکی بیش از ۸۷ درصد در دست اجرا می باشد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *