منوی بالا را از قسمت نمایش -> فهرست انتخاب کنید
درباره شهر حورا

شهر حورا

دستیابی به اهداف شهرهای جدید و کیفیت های مورد انتظار بدون صرف هزینه و سرمایه گذاری کلان در همه زمینه ها میسر نیست. به عبارت دیگر شهرهای جدید بستر بکری برای فعالیت گسترده سرمایه گذاران در طرح ها و پروژه های بزرگ و کوچک با موضوعات متنوع در سطوح محله ای، ناحیه ای، شهری و فراشهری می باشد. در این عرصه دولت نه توان و امکان تامین سرمایه و اجرای همه زیرساخت ها و خدمات مورد نیاز را داراست و نه اعتقاد به ورود مستقیم و اقدام امانی و انحصاری دارد. به زعم ما ظرفیت جامعه و مردم برای پیشبرد امور از ظرفیت دولت بیشتر است و بهره گیری از توان بخش خصوصی در کنار امکانات دولتی در بالفعل درآوردن ظرفیت های بالقوه شهرهای جدید، گام موثری در تحقق اقتصاد مقاومتی و منطبق بر برنامه های محوری دولت تدبیر و امید، رویکردهای راهبردی مقام عالی وزارت راه و شهرسازی و برنامه های شرکت عمران شهرهای جدید بوده و در این راستا از حضور بخش خصوصی به گرمی استقبال نموده و رجاء واثق دارد با یک سیاست برد – برد، علاوه بر تامین سود مناسب و مطمئن برای سرمایه گذاری، بخش خصوصی از ایفای نقش موثر در سامان یابی زندگی خانوارهای شریف ایرانی و شکل گیری کانون های زیست پایدار بهره مند خواهد شد.

محسن نریمان/ معاون وزیر،رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید

شهرجدید حوراء : اهداف، رویکردها و ظرفیت های سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ایجاد کامل شهرجدید یا شهرک بصورت مشارکتی یا خصوصی و با نقش و عملکردهای مختلف یکی دیگر از زمینه های سرمایه گذاری کلان در وزارت راه و شهرسازی (شهرهای جدید) با رویکرد نوین می باشد. در این رویکرد هدف، ایجاد شهری پویا با نقش و عملکرد متنوع (مسکونی – گردشگری و فناوری و … ) و فراتر از اقدامات کالبدی و عمرانی، مبتنی بر برنامه ریزی همه جانبه با تاکید ویژه بر جنبه های اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و شهروند محور بوده و نهادهای غیر دولتی و مشارکت مردمی در سیاست گذاری، برنامه ریزی، شکل گیری تکوین و اداره آن ایفاگر نقش پررنگ تری بوده و دولت در این فرآیند فراتر از سیاستگذاری، راهبری و نظارت عالیه مسئولیتی برای خود قائل نیست. در این راستا شهرجدید حوراء باتوجه به مطالعات انجام شده در قالب نسل نو شهرهای جدید به عنوان شهر پایدار، نوگرا و آینده نگر صورت تحقق به خود خواهد گرفت. مکان یابی و تدوین طرح های شهرسازی این شهر عمدتاً با رویکرد گردشگری، سلامت و علمی صورت پذیرفته که موضوع سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در شهرهای جدید در انواع مختلف مانند مشارکتی، ساخت و بهره برداری، اجاره به شرط تملیک و … میسر است. شرکت عمران شهرهای جدید در چارچوب اختیارات قانونی برای سرمایه گذارانی که اقدام به انتخاب پروژه و مبادله تفاهم نامه و متعاقباً انعقاد قرارداد سرمایه گذاری در شهرجدید حوراء نمایند، تسهیلات و مشوق های ویژه اعطا مینماید.

مشخصات شهرجدید حوراء:

موقعیت: استان همدان، شهرستان همدان، ۱۵ کیلومتری شمال شرقی همدان

جمعیت: سقف و طرح: ۱۲۰۰۰۰ نفر

مساحت: محدوده: ۱۱۳۰ هکتار، حریم: ۴۸۰۰ هکتار

نقش و عملکرد: دارای عملکرد منطقه ای (سکونتی، دانشگاهی، پشتیبان خدمات صنعتی و …)

مزیت:

۱- مکمل شهر همدان

۲- دسترسی و ارتباط مناسب با شهر مادر از طریق آزادراه همدان – تهران و کنارگذر شرقی شهر همدان.

۳- قرارگیری در مسیر بزرگراه کربلا و راه آهن همدان- تهران و دسترسی سریع و آسان به پایتخت کشور.

۴- پتانسیل جذب سرریز جمعیت ناحیه همدان با توجه به فشار شدید جمعیت پذیری موجود و کمبود سکونتگاه های موجود

۵- دارای موقعیت مکانی مناسب از نظر زیست محیطی و اراضی وسیع با شیب مناسب و فاقد توان کشاورزی

۶- شهر الگو در زمینه توجه به شهرسازی و معماری ایرانی اسلامی با استفاده از فناوریهای نوین

فرصتی برای سرمایه گذاری

شهر جدید حوراء هم اکنون در حال اتمام مراحل مطالعات می باشد، که همین مسئله باعث می شود تا بتوان شهر جدید حورا را به عنوان محیطی بکر برای استفاده از خلاقیت در سرمایه گذاری معرفی نمود. شهر حوراء دارای سه فاز ۴۰۰ هکتاری بوده که برای هر فاز ۴۰۰۰۰ نفر جمعیت پیشبینی شده است، فاز اول و مرکز شهر که مرحله اول توسعه شهر جدید می باشد. در همین راستا شرکت عمران شهرهای جدید آمادگی دارد در مرحله اول توسعه شهر با روش های مختلف سرمایه گذاری «علی الخصوص روش سرمایه گذاری مشارکتی» در پروژه های محله سازی با سرمایه گذاران محترم تفاهم نامه و قرارداد منعقد نماید.